logo

Exkurze do Bärnau

  • 30. 4. 2024

Exkurze do Bärnau

Ve čtvrtek 25.4. jsme se s žáky sedmých tříd a s šesťáky z mrákovské základní školy vypravili na dějepisnou exkurzi do historického parku v německém Bärnau nedaleko Tachova. Archeopark v Bärnau představuje život lidí v době raného a vrcholného středověku. Historický park je s více než 30 zrekonstruovanými budovami největším středověkým archeoparkem v Německu. Součástí areálu je raně středověká slovanská vesnice, dřevěný hrádek typu motte z 11. století a osada z období vrcholného středověku. Všechny domy vznikly s použitím původních materiálů a tehdejších technik.

Naši žáci absolvovali jazykovou animaci, jejímž cílem bylo procvičit si základní německou konverzaci, prohlídku areálu komentovanou v němčině s českým překladatelem a dva výukové programy – rozdělání ohně a následné pečení chlebového těsta ve slovanském domě a střelbu z luku na terč. Velkým přínosem byl odborný výklad vedený českými i německými průvodci a individuální přístup. I přes aprílové počasí, které si pro nás připravilo také krátké sněžení, si děti exkurzi užily, leccos se naučily a hlavně zažily atmosféru středověku v nádherných kulisách Českého lesa.

Děkujeme především centru Hindle, které nám velkoryse zaplatilo autobusovou dopravu a kolegům z mrákovské školy za chodskou hyjtu!

Mgr. Jana Hánová

Archeopark

Následující příspěvek