logo

Olympiáda z ČJ 2023/23

  • 8. 1. 2024

Olympiáda z ČJ 2023/23

Začátkem prosince se  na naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce pro školní rok 20023/ 2024. Žáci 8. a 9. ročníků si prověřili své znalosti z oblasti mluvnice a slohu. Celkem se školního kola zúčastnilo 26 žáků. 

V mluvnické části museli účastníci zdolat celkem 5 obtížných úkolů. Úkoly prověřily, jak žáci umějí s jazykem pracovat a jak umí uplatnit své jazykové znalosti v práci s textem. Ve slohové části měli žáci za úkol formou prózy zpracovat téma “Poprvé sám/sama”.   

Nejvíce se dařilo Lauře Ferencové z 8. A, která obsadila první místo.  

Na druhém místě se umístila Anna Kaasová z 9. A  a na třetím místě skončila Markéta Sklenářová z 9.A .                                                                                           

 

Dívky na prvních dvou místech budou školu reprezentovat v okresním kole, které se koná v úterý 30. ledna 2024. 

Všem zúčastněným děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

Steidlová V. + vyučující ČJ

Předchozí příspěvek

Následující příspěvek