logo

Robotika ve 4.A

  • 14. 1. 2024

Robotika ve 4.A

Robotika – oblast lidské činnosti, která má stále větší důležitost ve vyspělé společnosti. Je proto dobré, pokud se s robotikou seznámí i žáci základní školy. Pokud je toto seznámení podáno formou odpovídající věku žáků a navíc takovou, která je baví, je úspěch zaručen.

Naše škola zahájila v rámci předmětu Informatika výuku robotiky od 4. do 9. třídy. Používáme především roboty VEX a to tří řad, od nejjednodušších až po pokročilé robotické stavebnice. Naši učitelé informatiky na druhém stupni zároveň ve spolupráci s Pedagogickou fakultou ZČU a prodejcem robotů VEX firmou AV Media připravují také komplex metodických materiálů pro stavebnici VEX IQ, který by měl být k dispozici všem školám.

Svoje seznámení s nejjednoduššími, intuitivními robůtky VEX 123 nyní absolvovaly i žákyně 4.A, které programování těchto malých nezbedných vozítek velice bavilo.

Ing. Jaromír Šmíd

Předchozí příspěvek

Následující příspěvek