logo

Správným směrem

  • 1. 2. 2024

Správným směrem

Soutěž o nejlepší protidrogový plakát – projekt Správným směrem 

 

Zástupci naší školy se v úterý 23.1. 2024 zúčastnili slavnostního zahájení výstavy výtvarných prací doprovázející projekt Správným směrem, který se zaměřuje na protidrogovou prevenci.

 

Touto vernisáží byla v našem městě odstartována soutěž o nejlepší protidrogový plakát, jejíž motto nese název Správným směrem. Žáci a studenti domažlických základních a středních škol, kteří se do soutěže přihlásí, mají možnost touto cestou vyjádřit svůj životní postoj k problematice návykových látek a upozornit na jejich nebezpečí. 

Námět plakátu musí splnit následující zadání: 

  • musí být jednoznačně zaměřen proti drogám
  • musí jít o práci jednotlivce
  • lze využít jakoukoliv techniku a nápad (koláž, kresbu, malbu, vlastní výrobek apod.)

 

Všechna díla bude posuzovat odborná komise a nejlepší díla z našeho města budou oceněna, hlavní výhrou bude tablet. 

 

Projekt Správným směrem vznikl k příležitosti 20. výročí Národní protidrogové centrály SKPV PČR již v roce 2011. Postupně putuje po různých místech v zemi. Jeho nynější zastávku v Domažlicích zastřešuje Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Domažlice.

Všem zájemcům o účast  v soutěži doporučujeme prostudovat kritéria soutěže (viz příloha) a pro inspiraci navštívit výstavu protidrogových plakátů z jiných měst. Výstava je otevřena v Kulturním centru Pivovar Domažlice denně od 9-16 hodin.

Předchozí příspěvek

Následující příspěvek