logo

Upozornění na nebezpečnou drogu!

  • 31. 1. 2024

Upozornění na nebezpečnou drogu!

Upozornění ZZS Plzeňského kraje – Výjezdová oblast Západ:

Varujeme rodiče i mládež před HHC medvídky❗
Látka HHC, tedy hexahydrokanabinol, pochází z konopí. Jedná se o látku, která zatím není v České republice zakázaná a prodává se především v podobě gumových medvídků. Po požití způsobuje halucinace, agresivitu, úzkost, ale také může dojít k bezvědomí a ohrožení životních funkcí. Zdravotnické záchranné služby 🚑 se již s intoxikací touto látkou opakovaně setkaly. Některé děti skončily i v intenzivní péči 🏥. Bohužel nejde předem říct, jaká bude reakce organizmu a nevíme nic o dlouhodobých účincích. Výrobky jsou volně dostupné na internetu a ve specializovaných prodejnách.
Poznámka vedoucího lékaře výjezdové oblasti: “Považuji za vyloženě zákeřné a morálně pokleslé prodávat takovou věc v podobě gumových medvídků, aby to lákalo hlavně děti. Snad vláda tuto látku rychle zreguluje.”
Následující příspěvek